Ordine de zi şedinţe

Guvernanţă corporativă
  Hărţi de Zgomot
  Proiecte europene

Protocol de colaborare pentru furnizare date persoane

Delimitări secţii vot

Click for Arad, Romania Forecast

MEDIU

MEDIU... Sep 14, 2018
    ANUNȚ

MUNICIPIUL ARAD  anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ASIGURAREA CU UTILITĂȚI (APĂ CANAL) ȘI DRUMURI ÎN ZONA INDUSTRIALĂ NORD – MUNICIPIUL ARAD – EXTINDERE FAZA SF, propus a se realiza în Arad, intravilan conform Certificat de Urbanism Nr. 1657/30.07.2018.

MEDIU... Iun 15, 2018
    PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ARAD ANUNTĂ -14.06.2018
MUNICIPIUL ARAD titular al proiectului REGENERARE URBANĂ A SPAȚIILOR DINTRE BLOCURI DIN CARTIERELE: ALFA, FALEZA MUREȘ, MICĂLACA, VLAICU, CENTRU, INCLUSIV ZONA PROTEJATĂ DIN MUNICIPIUL ARAD, în baza studiului de fezabilitate aprobat prin HCLMA nr. 378/29.12.2014 propus a se realiza în intravilan municipiului Arad, anunță publicul interesat asupra deciziei luate în cadrul ședinței etapei de încadrare în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul menționat mai sus.
  MEDIU... Mar 09, 2018
    MUNICIPIUL ARAD, DIRECTIA TEHNICĂ, SERVICIUL INVESTITII,

titular al proiectului ”CONSTRUIRE LOCUINȚE PENTRU TINERI, DESTINATE ÎNCHIRIERII ZONA MICALACA EST III, REGIM DE ÎNĂLȚIME P+3E+M (40 u.l.)”, propus a se realiza în Arad, intravilan, amplasament identificat prin CF 304207, CF 304208, CF 304204 ARAD, anunță publicul interesat

MEDIU... Feb 26, 2018
    Solicitare de emitere a acordului de mediu pentru proiectul "CONSTRUIRE LOCUINTE PENTRU TINERI, DESTINATE ÎNCHIRIERII, ZONA MICALACA EST III, REGIM DE ÎNĂLTIME P+3E+M"

Municipiul Arad – Direcția tehnică – Serviciul investiții anunță publicul interesat asupra depunerii unei solicitări de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ”CONSTRUIRE LOCUINȚE PENTRU TINERI, DESTINATE ÎNCHIRIERII, ZONA MICALACA EST III, REGIM DE ÎNĂLȚIME P+3E+M (40 u.l), propus a se realiza în Arad, intravilan amplasament identificat prin CF 304207, CF 304280, CF 304204, Arad.

MEDIU... Iun 26, 2017
    Anunt privind decizia etapei de incadrare pentru Strategia Integrata de Dezvoltare Urbana a Municipiului Arad

MUNICIPIUL ARAD titular al planului/programului Strategia Integrată de Dezvoltare Urbană a Municipiului Arad perioada 2014-2030, DIN ARAD, B-DUL REVOLUTIEI, Nr. 75 aduce la cunoștința publicului că decizia etapei de încadrare conform H.G. nr. 1076/2004, este acea de adoptare a planului fără aviz de mediu.

Propunerile de reconsiderare ale deciziei se vor transmite în scris, în termen de 10 zile calendaristice de la publicarea anunțului, la sediul APM Arad, str. Splaiul Mureșului F.N – telefon 0257280996 fax 0257284767.

MEDIU... Mai 09, 2017
     Primăria Municipiului Arad anuntă depunerea solicitării pentru obtinerea avizului de mediu pentru Strategiei Integrată de Dezvoltare Urbană a Municipiului Arad pentru perioada 2014 - 2030
Municipiul Arad titular al ”Strategiei Integrată de Dezvoltare Urbană a Municipiului Arad pentru perioada 2014 – 2030”, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării pentru obținerea avizului de mediu.
Informațiile privind conținutul documentației tehnice a proiectului propus pot fi consultate la sediul A.P.M. Arad, str. Splaiul Mureșului F.N., zilnic (orele 8-16).
Observațiile publicului se primesc la sediul A.P.M. Arad, str. Splaiul Mureșului F.N. în termen de 15 zile calendaristice de la publicarea anunțului.
  MEDIU... Ian 30, 2017

MEDIU... Noi 04, 2016
    Anunt public privind depunerea solicitarii de emitere a acordului de mediu

Primaria Municipiului Arad anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “Regenerare urbana a spatiilor din zona blocurilor din cartierele Alfa, Faleza Mures, Confectii, Micalaca, Vlaicu si centru, inclusiv zona protejata din Municipiul Arad”, propus a fi amplasat in Municipiul Arad, cartierele Alfa, Confectii, Aurel Vlaicu – Partea Dreapta, Aurel Vlaicu – Partea Stanga, Micalaca 100 – 200, Micalaca 300, Micalaca 500 – 700 si Centru – Zona Protejata.

MEDIU... Feb 25, 2016
    ANUNT PUBLIC

MUNICIPIUL ARAD, B-dul Revoluției nr. 75,
titular al PUZ – Amenajare depozit pentru deșeuri inerte – zona Fântânele, amplasat în jud. ARAD, mun. ARAD, EXTRAVILAN – DREAPTA spre FÂNTÂNELE, CF 312851 ARAD, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de obținere a avizului de mediu.

MEDIU... Iun 01, 2011
    Anunt public privin proiectul "Completare rețele de canalizare menajeră în cartierele municipiului Arad"

PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ARAD titular al proiectului „Completare rețele de canalizare menajeră în cartierele municipiului Arad” anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenția pentru Protecția Mediului Arad în cadrul procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului și de evaluare adecvată, pentru proiectul menționat mai sus, propus a fi realizat în municipiul  Arad, pe străzile:

Pagina : 1,2,3,4

Bibarț Călin