Ordine de zi şedinţe

Proiecte europene
  Guvernanţă corporativă
  Hărţi de Zgomot

Protocol de colaborare pentru furnizare date persoane

Delimitări secţii vot

MEDIU

MEDIU... Oct 09, 2019
    ANUNT PUBLIC

Primăria Municipiului Arad, având sediul în municipiul Arad, b-dul Revoluției nr.75, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de obținere a avizului de mediu privind amenajamentul pastoral întocmit pentru suprafețele de pășuni și fânețe din extravilanul municipiului Arad.
            Proiectul amenajamentului pastoral poate fi consultat:

MEDIU... Iun 14, 2019
    ANUNT

MUNICIPIUL ARAD, titular al proiectului „Termoficare în Arad – reabilitarea rețelei de transport și distribuție a energiei termice și transformarea punctului termic din cartierul Aradul Nou”, anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către APM Arad, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul – Termoficare în Arad – reabilitarea rețelei de transport și distribuție a energiei termice și transformarea punctului termic din cartierul Aradul Nou, propus a fi realizat în Arad, str. Muncii nr. 1 (pentru punctul termic) și intravilanul Municipiului Arad (pentru reabilitări rețele), jud. Arad.

MEDIU... Mai 30, 2019
    ANUNT

MUNICIPIUL ARAD anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “GAZON ȘI SISTEME DE IRIGAT SPAȚII VERZI ÎN MUNICIPIUL ARAD” propus a fi amplasat în Municipiul Arad, FN (sector intravilan domeniul public), jud. Arad.

MEDIU... Mai 15, 2019
    PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ARAD ANUNȚĂ
publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul "REPARAȚII CAPITALE PODUL DECEBAL" propus a fi amplasat în intravilan Arad.
  MEDIU... Mar 29, 2019
    ANUNT

MUNICIPIUL ARAD anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul - Termoficare în Arad - reabilitarea rețelei de transport și distribuție a energiei termice și transformarea punctului termic din cartierul Aradul Nou, propus a fi realizat în Arad, str. Muncii nr.1 (pentru punctul termic) și intravilanul Municipiului Arad (pentru reabilitări rețele), jud.Arad.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Arad din Arad, str.Splaiul Mureș, FN, jud. Arad și la sediul titularului din Arad, B-dul Revoluției, nr. 75, în zilele de luni - vineri, între orele 8.00 - 16.30.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Arad, str. Splaiul Mureșului, FN, jud. Arad.

MEDIU... Dec 14, 2018
    ANUNT

Municipiul Arad, Serviciul Investiții, titular al proiectului ”REVITALIZAREA ZONEI STRADA MĂRULUI ȘI AMENAJARE CA ZONĂ DE AGREMENT” anunță publicul interesat asupra deciziei în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul menționat mai sus.

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului din Arad, Splaiul Mureșului. F.N. de luni până vineri, între orele 8,00 – 16,00, precum și la următoarea adresa de internet: http://apmar.anpm.ro/.

Publicul interesat poate înainta comentarii /observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 5 zile de la data publicării prezentului anunț.

MEDIU... Dec 10, 2018
    ANUNT
Municipiul Arad, titular al proiectului ÎNTOCMIRE STUDIU DE FEZABILITATE – ASIGURAREA CU UTILITĂȚI (APĂ CANAL) ȘI DRUMURI ÎN ZONA INDUSTRIALĂ NORD - MUNICIPIUL ARAD - EXTINDERE din Arad anunță publicul interesat asupra deciziei luată în cadrul ședinței etapei de încadrare în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul menționat mai sus.
  MEDIU... Noi 23, 2018
    ANUNT

Municipiul Arad, Serviciul Investiții, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării pentru obținerea acordului de mediu pentru proiectul”Revitalizarea zonei strada Mărului și amenajare ca zonă de agrement”, propus a se realiza în Arad, str. Mărului, nr. 18.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul autorității competente pentru protecția mediului A.P.M.Arad, Str. Splaiul Mureș FN (telefon 0257280331) și la sediul Primăriei Municipiului Arad.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul autorității competente pentru protecția mediului APM, str. Splaiul Mureșului FN, între orele 9,00 - 14,00.

MEDIU... Sep 14, 2018
    ANUNȚ

MUNICIPIUL ARAD  anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ASIGURAREA CU UTILITĂȚI (APĂ CANAL) ȘI DRUMURI ÎN ZONA INDUSTRIALĂ NORD – MUNICIPIUL ARAD – EXTINDERE FAZA SF, propus a se realiza în Arad, intravilan conform Certificat de Urbanism Nr. 1657/30.07.2018.

MEDIU... Iun 15, 2018
    PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ARAD ANUNTĂ -14.06.2018
MUNICIPIUL ARAD titular al proiectului REGENERARE URBANĂ A SPAȚIILOR DINTRE BLOCURI DIN CARTIERELE: ALFA, FALEZA MUREȘ, MICĂLACA, VLAICU, CENTRU, INCLUSIV ZONA PROTEJATĂ DIN MUNICIPIUL ARAD, în baza studiului de fezabilitate aprobat prin HCLMA nr. 378/29.12.2014 propus a se realiza în intravilan municipiului Arad, anunță publicul interesat asupra deciziei luate în cadrul ședinței etapei de încadrare în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul menționat mai sus.
Pagina : 1,2,3

Bulbuc Ionel