Autorizaţii, Atestate, Informări
  Recrutare / Promovare
  Proiecte europene
  Guvernanţă corporativă

Protocol de colaborare pentru furnizare date persoane

Delimitări secţii vot

MEDIU

MEDIU... Mai 15, 2019
    PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ARAD ANUNȚĂ
publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul "REPARAȚII CAPITALE PODUL DECEBAL" propus a fi amplasat în intravilan Arad.
  MEDIU... Mar 29, 2019
    ANUNT

MUNICIPIUL ARAD anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul - Termoficare în Arad - reabilitarea rețelei de transport și distribuție a energiei termice și transformarea punctului termic din cartierul Aradul Nou, propus a fi realizat în Arad, str. Muncii nr.1 (pentru punctul termic) și intravilanul Municipiului Arad (pentru reabilitări rețele), jud.Arad.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Arad din Arad, str.Splaiul Mureș, FN, jud. Arad și la sediul titularului din Arad, B-dul Revoluției, nr. 75, în zilele de luni - vineri, între orele 8.00 - 16.30.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Arad, str. Splaiul Mureșului, FN, jud. Arad.

MEDIU... Dec 14, 2018
    ANUNT

Municipiul Arad, Serviciul Investiții, titular al proiectului ”REVITALIZAREA ZONEI STRADA MĂRULUI ȘI AMENAJARE CA ZONĂ DE AGREMENT” anunță publicul interesat asupra deciziei în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul menționat mai sus.

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului din Arad, Splaiul Mureșului. F.N. de luni până vineri, între orele 8,00 – 16,00, precum și la următoarea adresa de internet: http://apmar.anpm.ro/.

Publicul interesat poate înainta comentarii /observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 5 zile de la data publicării prezentului anunț.

MEDIU... Dec 10, 2018
    ANUNT
Municipiul Arad, titular al proiectului ÎNTOCMIRE STUDIU DE FEZABILITATE – ASIGURAREA CU UTILITĂȚI (APĂ CANAL) ȘI DRUMURI ÎN ZONA INDUSTRIALĂ NORD - MUNICIPIUL ARAD - EXTINDERE din Arad anunță publicul interesat asupra deciziei luată în cadrul ședinței etapei de încadrare în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul menționat mai sus.
  MEDIU... Noi 23, 2018
    ANUNT

Municipiul Arad, Serviciul Investiții, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării pentru obținerea acordului de mediu pentru proiectul”Revitalizarea zonei strada Mărului și amenajare ca zonă de agrement”, propus a se realiza în Arad, str. Mărului, nr. 18.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul autorității competente pentru protecția mediului A.P.M.Arad, Str. Splaiul Mureș FN (telefon 0257280331) și la sediul Primăriei Municipiului Arad.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul autorității competente pentru protecția mediului APM, str. Splaiul Mureșului FN, între orele 9,00 - 14,00.

MEDIU... Sep 14, 2018
    ANUNȚ

MUNICIPIUL ARAD  anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ASIGURAREA CU UTILITĂȚI (APĂ CANAL) ȘI DRUMURI ÎN ZONA INDUSTRIALĂ NORD – MUNICIPIUL ARAD – EXTINDERE FAZA SF, propus a se realiza în Arad, intravilan conform Certificat de Urbanism Nr. 1657/30.07.2018.

MEDIU... Iun 15, 2018
    PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ARAD ANUNTĂ -14.06.2018
MUNICIPIUL ARAD titular al proiectului REGENERARE URBANĂ A SPAȚIILOR DINTRE BLOCURI DIN CARTIERELE: ALFA, FALEZA MUREȘ, MICĂLACA, VLAICU, CENTRU, INCLUSIV ZONA PROTEJATĂ DIN MUNICIPIUL ARAD, în baza studiului de fezabilitate aprobat prin HCLMA nr. 378/29.12.2014 propus a se realiza în intravilan municipiului Arad, anunță publicul interesat asupra deciziei luate în cadrul ședinței etapei de încadrare în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul menționat mai sus.
  MEDIU... Mar 09, 2018
    MUNICIPIUL ARAD, DIRECTIA TEHNICĂ, SERVICIUL INVESTITII,

titular al proiectului ”CONSTRUIRE LOCUINȚE PENTRU TINERI, DESTINATE ÎNCHIRIERII ZONA MICALACA EST III, REGIM DE ÎNĂLȚIME P+3E+M (40 u.l.)”, propus a se realiza în Arad, intravilan, amplasament identificat prin CF 304207, CF 304208, CF 304204 ARAD, anunță publicul interesat

MEDIU... Feb 26, 2018
    Solicitare de emitere a acordului de mediu pentru proiectul "CONSTRUIRE LOCUINTE PENTRU TINERI, DESTINATE ÎNCHIRIERII, ZONA MICALACA EST III, REGIM DE ÎNĂLTIME P+3E+M"

Municipiul Arad – Direcția tehnică – Serviciul investiții anunță publicul interesat asupra depunerii unei solicitări de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ”CONSTRUIRE LOCUINȚE PENTRU TINERI, DESTINATE ÎNCHIRIERII, ZONA MICALACA EST III, REGIM DE ÎNĂLȚIME P+3E+M (40 u.l), propus a se realiza în Arad, intravilan amplasament identificat prin CF 304207, CF 304280, CF 304204, Arad.

MEDIU... Iun 26, 2017
    Anunt privind decizia etapei de incadrare pentru Strategia Integrata de Dezvoltare Urbana a Municipiului Arad

MUNICIPIUL ARAD titular al planului/programului Strategia Integrată de Dezvoltare Urbană a Municipiului Arad perioada 2014-2030, DIN ARAD, B-DUL REVOLUTIEI, Nr. 75 aduce la cunoștința publicului că decizia etapei de încadrare conform H.G. nr. 1076/2004, este acea de adoptare a planului fără aviz de mediu.

Propunerile de reconsiderare ale deciziei se vor transmite în scris, în termen de 10 zile calendaristice de la publicarea anunțului, la sediul APM Arad, str. Splaiul Mureșului F.N – telefon 0257280996 fax 0257284767.

Pagina : 1,2,3

Mai 2019