INFORMĂRI DE PRESĂ

INFORMĂRI DE PRESĂ... Apr 25, 2014
    Reparații străzi aprilie 2014 - 24 aprilie 2014

În luna aprilie Primăria Municipiului Arad a început programul anului 2014 de reparații și modenizare a străzilor. Până acum s-au finalizat în cartierul Aradul Nou lucrările pe străzile Ștefan cel Mare, Molidului, Bagdazar și Armoniei, în zona centrală s-a refăcut strada Lucian Blaga după lucrările de reabilitare a rețelei de canalizare și se lucrează în prezent la modernizarea străzilor Andrei Șaguna și Ghiba Birta.

INFORMĂRI DE PRESĂ... Apr 02, 2014
    Modenizare străzi și utilități Aradul Nou

Primăria Municipiului Arad a demarat modernizarea străzilor în cartierul Aradul Nou, străzi pe care s-au efectuat investiții de extindere a rețelelor de canalizare în 2013.  Lucrările de asfaltare au început în zona Ogorului, unde a fost finalizată str.Molidului, strada Armoniei este în curs de asfaltare iar str.Bagdazar va intra în curând în lucru.

INFORMĂRI DE PRESĂ... Mar 24, 2014
    Lucrări la străzi - Martie 2014
Primăria Municipiului Arad a reluat din luna martie lucrările de reparații și modernizare a străzilor din municipiu. În zona centrală primele străzi care au intrat în lucru pentru modernizarea carosabilului sunt Ghiba Birta, Crișan și Andrei Șaguna, străzi pe care s-au realizat în anul 2013 investiții de reabilitare a rețelelor subterane de apă – canal.
  INFORMĂRI DE PRESĂ... Mar 21, 2014
    Lucrări de reabilitare canalizare - municipiul Arad - masterplan ADIAC

În municipiul Arad se derulează în prezent lucrări la rețele subterane în cadrul proiectului « Extinderea și modernizarea infrastructurii de apă și apă uzată în județul Arad » cofinanțat din Fondul de Coeziune, prin Programul Operațional Sectorial « Mediu ».

INFORMĂRI DE PRESĂ... Iul 01, 2013
    Informare - SC CET HIDROCARBURI SA

SC CET HIDROCARBURI SA anunță că în perioada 1 – 17 iulie 2013 se vor realiza probele de presiune și reviziile magistralelor de termoficare după următorul program :
- 1-2 iulie magistrala IV - Micălaca și Aradul Nou
- 3-6 iulie magistrala III - Cartier Aurel Vlaicu partea dreaptă, zona UTA, Calea 6 Vânători, str.Poetului, str.Predeal, Fluturilor, Hațeg

INFORMĂRI DE PRESĂ... Feb 25, 2011
    Direcția de Dezvoltare și Asistență Comunitară prezintă următoarele proiecte/realizări:

Ajutoarele de încălzire
În perioada 18.10.2010 – 21.02.2011 s-au preluat un număr total de 8.796 cereri. Numărul de cereri scăzut comparativ cu sezonul 2009/2010, s-a datorat și apariției O.U.G. nr. 86/20.09.2010 și a HGR nr. 996/29.09.2010 care cuprind criterii mult mai restrictive cu privire la acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinței comparativ cu anii precedenți. Diferența dintre cererile depuse în perioada curentă și cele depuse în sezonul anterior este de aprox. 4.000.

INFORMĂRI DE PRESĂ... Feb 25, 2011
    Intervenții deszăpezire
Ca urmare a ninsorilor adundente căzute în perioada 24-25 februarie 2011, intervențiile pentru deszăpezirea arterelor rutiere din municipiul Arad s-a desfășurat de către operatorul de serviciului public de salubrizare SC POLARIS M HOLDING SA după cum urmează:
  INFORMĂRI DE PRESĂ... Noi 15, 2010
    Final licitație pentru valorificarea autovehiculelor abandonate pe domeniul public
Primăra Municipiului Arad a vândut 90% din cele 116 autovehicule abandonate pe domeniul public scoase la licitație. Procedura a început în luna august iar luni, 15 noiembrie 2010, la depozitul Biroului de Ridicări Vehicule a avut loc cea de-a treia ședință de licitație, fiind oferite spre vânzare ultimele 17 bucăți, rămase neadjudecate la licitațiile anterioare.
  INFORMĂRI DE PRESĂ... Noi 10, 2010
    Acoperirea cu gazon sintetic a patinoarului municipal

La începutul acestei luni, Primăria Municipiului Arad a realizat investiția de acoperire cu gazon sintetic a patinoarului municipal. Investiția a fost prevăzută pentru eficientizarea activității bazei de agrement, respectiv realizarea de venituri pe tot parcusul anului, prin  oferirea publicului posibilitatea practicării diverselor sporturi (fotbal, handbal, tenis, etc) și în sezonul cald.

INFORMĂRI DE PRESĂ... Mar 30, 2007
    Bani de la Guvern pentru repararea unor școli și grădinițe
Guvernul României a alocat, în ședința de astăzi, fondurile necesare finanțării unor lucrări de reabilitare a 17 școli și grădinițe din municipiul Arad.
Pentru promovarea acestor 17 obiective de investiții, Primăria Municipiului Arad a promovat tot atâtea Studii de Fezabilitate, care au fost aprobate de Consiliul local municipal și au stat la baza alocării fondurilor de către Guvern.
Pagina : 1,2,3

Decembrie 2017