Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
 
 
 
 
 
Activități Normative
    Ordine de zi şedinţe
  Hotărâri
  Transparenţă Decizională - Proiecte de Hotărâri
  Procese verbale, Stenograme
  Minute şedinţe CLM
  Legislaţie utilă
  Informaţii de interes public
  Strategia de dezvoltare
  Informare prelucrare date cu caracter personal, cookies
 
Activități Curente
    Autorizaţii, Atestate, Informări
  Licitaţii
  Recrutare / Promovare
  Acte necesare
  Formulare
  Agricol
  Guvernanţă corporativă
  Hărţi de Zgomot
  Proiecte europene
 
Direcția Venituri
    Impozite şi taxe locale
  Acte necesare
  Formulare
  Anunţuri
  Protocol de colaborare pentru furnizare date persoane

  INFO trafic greu...
 
Utile
    Comunicate, Anunţuri, Ştiri
  Forum (întrebări/răspunsuri)
  Adresează petiţii, sesizări, reclamaţii, întrebări
  Investiţii
  Nomenclator stradal
  Delimitări secţii vot
  Locuințe ANL
  Reabilitare Faţade
  Reabilitare Termică
  Societăţi agreate - refacere carosabil şi trotuare
  Taxi
  Info investitori
  Viaţa Culturală
  Măsuri preventive în situaţii de urgenţă
  Declaraţii de Căsătorie
  Link-uri utile
  Chestionar de evaluare a serviciului Relaţii cu Publicul
  Finanțări nerambursabile

  POLIŢIA LOCALĂ

 
Să cunoaștem
  Orașe înfrățite
Galeria Primarilor
Cetățeni de onoare
Afilieri, Parteneriate
 
Meteo
 
Click for Arad, Romania Forecast
 
Caută
 

Căutare avansată
 
Contor Site
 
Numar total vizite : 61904400
 

Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri


[ Pune o întrebare ]


Categoria: Principal -> Intrebari adresate Viceprimarilor -> Viceprimar - Ionel Bulbuc

Întrebări
Intrebarea nr. 4494 din data: 05-03-2015 pusa de Budasca Virgil :
·   Revin asuprra unei sesizari pe care am facut-o acum mai mult de o luna prin intermediul serviciului de petitii, sesizari si informatii si la care nu am primit nici un raspuns nici macar un numar de inregistrare sau luare in evidenta. De aceea ma adresez dumneavoastra pentru urmatoarea problema: locuiec in Arad, str. Liliac nr. 13 si in fata casei mele s-a lasat asfaltul stradal formand o groapa care se adanceste zi de zi. Nu mai spun ca dalele care marginesc rigola s-au prabusit in sant impiedicand apa pluviala sa se scurga. Nu stiu cui ii revine responsabilitatea repararii strazii si v-as ruga sa ma indrumati spre cei care pot reabilita aceasta portiune de drum care tinde sa devina un crater. Va multumesc si astept RASPUNS. Sper ca raspunsul nu va fi la fel cu cel pe care l-am cerut in sesizarea de acum o luna, adica NIMIC

Intrebarea nr. 4287 din data: 24-07-2013 pusa de racovita florian :
·  suntem bucurosi ca podul din micalaca a fost redat circultiei dar din pacate pt. pietoni in marea majoritate copii care merg la scoala spre podgoria la coborirea de pe pod nu au o trecere pietonala iar trotuarul se termina fara ca cineva sa poata traversa undeva.daca mai punem la socoteala ca ar putea fi cineva cu un carucior pt. copii sau pt persoane cu handicap trotuaruu este inutil desi este f.f. bun pe pod.semaforul pt. masinile care vin din zona3 nu functioneaza si chiar daca poti sa trversezi nu te lasa soferii care sunt toti grabiti.totusi daca ai traversat cumva pe partea aceea a drumului nu exista trotuar ci o cararuie plina de noroi cind ploua.imbunatatirea situatiei nu necesita fonduri deosebite ci bunavointa din partea sectiei de drumuri sau cine se mai ocupa cu marcajele si cu semafoarele si putin asfalt pt 15m de trotuar.sper sa gasim la d-voastra intelegere si dorinta de a ne ajuta.nu aveam cui sa ma adresez si de aceea am indraznit.cu stima si consideratie f.racovita arad

Intrebarea nr. 4288 din data: 24-07-2013 pusa de racovita florian :
·  suntem bucurosi ca podul din micalaca a fost redat circultiei dar din pacate pt. pietoni in marea majoritate copii care merg la scoala spre podgoria la coborirea de pe pod nu au o trecere pietonala iar trotuarul se termina fara ca cineva sa poata traversa undeva.daca mai punem la socoteala ca ar putea fi cineva cu un carucior pt. copii sau pt persoane cu handicap trotuaruu este inutil desi este f.f. bun pe pod.semaforul pt. masinile care vin din zona3 nu functioneaza si chiar daca poti sa trversezi nu te lasa soferii care sunt toti grabiti.totusi daca ai traversat cumva pe partea aceea a drumului nu exista trotuar ci o cararuie plina de noroi cind ploua.imbunatatirea situatiei nu necesita fonduri deosebite ci bunavointa din partea sectiei de drumuri sau cine se mai ocupa cu marcajele si cu semafoarele si putin asfalt pt 15m de trotuar.sper sa gasim la d-voastra intelegere si dorinta de a ne ajuta.nu aveam cui sa ma adresez si de aceea am indraznit.cu stima si consideratie f.racovita arad

Intrebarea nr. 4010 din data: 08-06-2012 pusa de gabriela Schöllkopf :
·  Sehr geehrte Frau Viceprimar, Locuiesc in germania si As dori sa aflu ce liceu din Arad preda limba germana ca limba primara sau sekundara.Este pentru un copil de 15 ani care ar vrea sa skimbe schoala. Va multumesc pentru raspuns Gabriela Schöllkopf

Intrebarea nr. 3723 din data: 19-07-2011 pusa de ander sabin :
·  as dori sa stiu dca este permis crestere vacilor in aradul-nou zona ;b\'mai precis in incinta fostului spital de pxihiatrie deoarece sunt deranjat de mirosul ce provine de la acesta adresa si rugamintea de-a ma ajuta pentru rezolvarea acestei situati neplacute va multumesc anticipat pentru sprijinul acordat



Răspunsuri
Intrebarea nr. 4494 din data: 05-03-2015 pusa de Budasca Virgil :
·   Revin asuprra unei sesizari pe care am facut-o acum mai mult de o luna prin intermediul serviciului de petitii, sesizari si informatii si la care nu am primit nici un raspuns nici macar un numar de inregistrare sau luare in evidenta. De aceea ma adresez dumneavoastra pentru urmatoarea problema: locuiec in Arad, str. Liliac nr. 13 si in fata casei mele s-a lasat asfaltul stradal formand o groapa care se adanceste zi de zi. Nu mai spun ca dalele care marginesc rigola s-au prabusit in sant impiedicand apa pluviala sa se scurga. Nu stiu cui ii revine responsabilitatea repararii strazii si v-as ruga sa ma indrumati spre cei care pot reabilita aceasta portiune de drum care tinde sa devina un crater. Va multumesc si astept RASPUNS. Sper ca raspunsul nu va fi la fel cu cel pe care l-am cerut in sesizarea de acum o luna, adica NIMIC
Raspuns din data de 12-03-2015 :
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam faptul ca Serviciului Intretinere si Reparatii Cai de Comunicatii Terestre a expediat prin posta in data de 26.02.2015. raspunsul la petitia dumneavoastra in format email din data de 21.01.2015, la care faceti referire,cu numarul 2442. Raspunsul scanat v-a fost expediat si pe adresa dumneavoastra de email, in urma petitie actuale, 4494/2015, inregistrate pe Forumul Primariei Municipiului Arad.
Serviciul Informare Cetateni
Sus

Intrebarea nr. 4287 din data: 24-07-2013 pusa de racovita florian :
·  suntem bucurosi ca podul din micalaca a fost redat circultiei dar din pacate pt. pietoni in marea majoritate copii care merg la scoala spre podgoria la coborirea de pe pod nu au o trecere pietonala iar trotuarul se termina fara ca cineva sa poata traversa undeva.daca mai punem la socoteala ca ar putea fi cineva cu un carucior pt. copii sau pt persoane cu handicap trotuaruu este inutil desi este f.f. bun pe pod.semaforul pt. masinile care vin din zona3 nu functioneaza si chiar daca poti sa trversezi nu te lasa soferii care sunt toti grabiti.totusi daca ai traversat cumva pe partea aceea a drumului nu exista trotuar ci o cararuie plina de noroi cind ploua.imbunatatirea situatiei nu necesita fonduri deosebite ci bunavointa din partea sectiei de drumuri sau cine se mai ocupa cu marcajele si cu semafoarele si putin asfalt pt 15m de trotuar.sper sa gasim la d-voastra intelegere si dorinta de a ne ajuta.nu aveam cui sa ma adresez si de aceea am indraznit.cu stima si consideratie f.racovita arad
Raspuns din data de 07-08-2013 :
Stimate domn,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
- amenajarea trotuarului solicitat la coborarea podului, in sensul de mers calea Radnei – Podgoria, va fi cuprinsa in programul de lucrari a lunilor septembrie, octombrie 2013;
- dupa amenajarea trotuarului se va marca o trecere pentru pietoni;
- in legatura cu semaforul pentru masinile care vin din zona 300, va informam ca acesta este in stare de functionare, iar semnificatia culorii galbene intermitent fiind aceea de atentionare a conducatorilor auto ca intra in intersectie cu un drum cu prioritate.
Serviciul Informare Cetateni
Sus

Intrebarea nr. 4288 din data: 24-07-2013 pusa de racovita florian :
·  suntem bucurosi ca podul din micalaca a fost redat circultiei dar din pacate pt. pietoni in marea majoritate copii care merg la scoala spre podgoria la coborirea de pe pod nu au o trecere pietonala iar trotuarul se termina fara ca cineva sa poata traversa undeva.daca mai punem la socoteala ca ar putea fi cineva cu un carucior pt. copii sau pt persoane cu handicap trotuaruu este inutil desi este f.f. bun pe pod.semaforul pt. masinile care vin din zona3 nu functioneaza si chiar daca poti sa trversezi nu te lasa soferii care sunt toti grabiti.totusi daca ai traversat cumva pe partea aceea a drumului nu exista trotuar ci o cararuie plina de noroi cind ploua.imbunatatirea situatiei nu necesita fonduri deosebite ci bunavointa din partea sectiei de drumuri sau cine se mai ocupa cu marcajele si cu semafoarele si putin asfalt pt 15m de trotuar.sper sa gasim la d-voastra intelegere si dorinta de a ne ajuta.nu aveam cui sa ma adresez si de aceea am indraznit.cu stima si consideratie f.racovita arad
Raspuns din data de 07-08-2013 :
Stimate domn,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
- amenajarea trotuarului solicitat la coborarea podului, in sensul de mers calea Radnei – Podgoria, va fi cuprinsa in programul de lucrari a lunilor septembrie, octombrie 2013;
- dupa amenajarea trotuarului se va marca o trecere pentru pietoni;
- in legatura cu semaforul pentru masinile care vin din zona 300, va informam ca acesta este in stare de functionare, iar semnificatia culorii galbene intermitent fiind aceea de atentionare a conducatorilor auto ca intra in intersectie cu un drum cu prioritate.
Serviciul Informare Cetateni
Sus

Intrebarea nr. 4010 din data: 08-06-2012 pusa de gabriela Schöllkopf :
·  Sehr geehrte Frau Viceprimar, Locuiesc in germania si As dori sa aflu ce liceu din Arad preda limba germana ca limba primara sau sekundara.Este pentru un copil de 15 ani care ar vrea sa skimbe schoala. Va multumesc pentru raspuns Gabriela Schöllkopf
Raspuns din data de 19-06-2012 :
Stimata doamna,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
In Municipiul Arad, Liceul Teoretic "Adam Muller Guttenbrunn" (fostul Liceu German) are clase de liceu cu predare in limba materna - germana. De asemenea, mai sunt si clase cu profil de germana intensiv, dar cu predare in limba romana.
Detalii suplimentare puteti obtine la secretariatul liceului: tel/fax. 0257/286402, e-mail: ltamg.arad@yahoo.com.
Serviciul Informare Cetateni
Sus

Intrebarea nr. 3723 din data: 19-07-2011 pusa de ander sabin :
·  as dori sa stiu dca este permis crestere vacilor in aradul-nou zona ;b\'mai precis in incinta fostului spital de pxihiatrie deoarece sunt deranjat de mirosul ce provine de la acesta adresa si rugamintea de-a ma ajuta pentru rezolvarea acestei situati neplacute va multumesc anticipat pentru sprijinul acordat
Raspuns din data de 26-07-2011 :
Stimate domn,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va aducem la cunostinta faptul ca in acest moment nu exista nicio prevedere legala care sa interzica cresterea porcilor in orase.
Serviciul Informare Cetateni
Sus



Pagina : 1,2,3,4,5


Primarul
 
  Mesaj
  Biografie
  Dispoziții
  Comunicate
  Program de audiențe
  Declaraţii de avere / interese
Bibarț Călin
 
Viceprimari
 
FAUR Lazăr
  Curriculum vitae
  Structura din subordine
  Declaraţii de avere / interese
FAUR Lazăr


  Arhiva Declaraţii de avere si interese primari / viceprimari
 
Aparatul de specialitate
  Regulamentul Primăriei
Organigramă
Declaratii de avere / interese
 
Consiliul Local
    Regulamentul C.L.M.
  Componenţă
  Comisii de specialitate
  Declaraţii de avere / interese
  Rapoarte de activitate
  Documente pentru şedinţe
  D.A.S.Arad
  Centrul Municipal de Cultură

Sala de consiliu
 
Calendar evenimente
 
Ianuarie 2021





1
2
3
4
5
6
7
8
9
24






 
 

 
Certificări
 
Marca SIMTEX certificare ISO 9001
 


Primaria Arad: cod 310130, Arad, Blvd. Revolutiei, nr. 75 Tel: +40 257 281850, Fax +40 257 284744
© 2009, ALIAS Com & Primăria Arad, All Rights Reserved